wtorek, 16 lipca 2013

Portugalia (3): Serra do Buçaco

Serra do Buçaco (lub Serra do Bussaco) leży niedaleko Coimbry, jest to góra na której znajduje się między innymi Narodowy Pałac Buçaco. Obszar do zwiedzania jest na prawdę spory, my spędziliśmy tam całe sobotnie popołudnie, a i tak pewnie nie zobaczyliśmy nawet połowy ;)
Jest kilka bram wejściowych, ale wstęp za darmo jest tylko dla pieszych, za wjazd autem trzeba zapłacić 6 euro, dlatego najlepszą opcją jest zostawienie samochodu przed którąś z bram.
Na terenie znajduje się kilka miejsc ze stolikami i ławami, więc jest to świetna opcja na piknik; oprócz tego obok pałacu jest restauracja (co mnie uratowało, no bo w końcu kto by zabierał ze sobą wodę, kiedy na dworze tylko 40°C?).
Przy restauracji znajduje się mały sklepik z pamiątkami, gdzie można dostać mapę z zaznaczonymi miejscami wartymi zobaczenia. Nie sugerujcie się nią jednak zbytnio, bo dwa razy w zaznaczonym miejscu, nie znaleźliśmy tego czego szukaliśmy, zdarzało się też, że na mapie nie było głównych dróg, ale no cóż, przez to było ciekawiej ;)

1 komentarz:

  1. Cudowne zdjęcia, przyroda niesamowita <3 Portugalia to jedno z moich turystycznych marzeń ;)

    OdpowiedzUsuń